Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

СМС-повідомлення від WFP Ukraine ООН про грошову допомогу: шахрайство чи ні

24 Травня 2022, 12:40

Від середини травня 2022 року в межах програми World Food Programme від ООН, стартували виплати для людей, які мають статус внутрішньо переміщеної особи. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на ТСН.

Виплати можна отримати за допомогою міжнародної системи грошових переказів у «ПриватБанку». Розмір виплати становить 2200 гривень на особу або до 6600 гривень на сім’ю.
Однак у мережі почали з’являтися запитання про СМС від WFP Ukraine, які приходять навіть тим ВПО, які не подавали жодних заявок для отримання виплат від ООН. Людей бентежить одне: це шахрайство, чи ні?

СМС-повідомлення мають такий вигляд:

Перевірити, чи не шахраї надсилають ці смс, вирішив дехто з ВПО. Як відповідають у чатах тим, хто ставить запитання про реальність отримання 2200 гривень, кошти справді виплачують. Виявилося, що під час оформлення заявки на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи в ЦНАПі, в кінці документу громадяни України ставили «галочку» навпроти пункту «Даю згоду» на передавання інформації щодо персональних даних до агенції ООН та Міжнародного Комітету Червоного Хреста для надавання допомоги.

Саме через це ВПО, які не подавали окрему заявку на отримання фінансової допомоги, але були оформлені в ЦНАПі як ВПО, почали масово приходити СМС-повідомлення від WFP Ukraine.

Як отримати переказ:
-потрібно ввести код, що прийшов у СМС-повідомленні, в мобільному та веб-застосунку Приват24. Зробити це можна і в будь-якому терміналі самообслуговування чи банкоматі.

Варто пам’ятати, як розрізнити шахрайські й реальні смс-повідомлення:
• Банки та державні установи, які надсилають смс-повідомлення, не просять громадян України заповнити опитування, провести виплату чи повідомити особисті дані в обмін на кошти.
• В шахрайських повідомленнях про надходження фінансової допомоги часто є посилання, які ніби-то ведуть на банк. Якщо людина переходить за ним, шахраї отримують її дані. Тому в жодному разі не робіть цього.
• Якщо ви не впевнені у тому, що отримали смс-повідомлення про реальні виплати грошової допомоги, зателефонуйте до банку, щоб дізнатися всю інформацію.

Нагадаємо, що під виглядом грошової допомоги від ООН шахраї викрадають дані банківських карток.

МІТКИ