Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Києві перейменують кілька закладів освіти, назви яких пов’язані з рф

8 Вересня 2023, 9:52

Процес перейменування торкнеться 11 закладів освіти у столиці, назви яких пов’язані з країною-агресоркою або її сателітами. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт Київської міської ради.

Зазначається, що перейменування шкіл, бібліотек, музичних та художніх шкіл також є важливою складовою процесу декомунізації та деколонізації у столиці.

«В умовах сьогодення набувають особливої актуальності питання збереження національної пам’яті та відновлення історичної справедливості. Саме тому необхідно позбутись усіх тих назв та наративів, які століттями нам нав’язувала країна-агресор», – зазначає депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха.

Окремі трудові колективи звертаються з ініціативою відмовитись від раніше наданих імен осіб, які пов’язані з рф, у назві відповідного закладу. Інші ж пропонують перейменувати їх на честь відомих українців або ж назви історичної місцевості.

Депутатка додала, що всі 11 пропозицій щодо перейменувань пройшли громадське обговорення, а також їх підтримала комісія з питань найменувань.

Нагадаємо, у Запоріжжі дерусифікували близько 70 топонімів.