Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Роз’яснення Держприкордонслужби щодо виїзду з України деяких категорій чоловіків призовного віку

24 Травня 2022, 10:00

Прикордонники розповіли про можливість виїзду з України чоловіків віком від 18 до 60 років, які є заброньованими особами, чи постійно проживають за кордоном та непридатних до військової служби. Про це повідомляє пресслужба Адміністрації Державної прикордонної служби України.

Про чоловіків, які постійно проживають, працюють, мають договірні зобов’язання за кордоном

Для виїзду на постійне місце проживання за кордон потрібен відповідний дозвіл Державної міграційної служби України, який передбачає і погодження з військового комісаріату. Тобто, якщо людина не стоїть на обліку в військовому комісаріаті й не є військовозобов’язаною, то вона може перетнути кордон. Якщо ж чоловік фактично проживав за кордоном, але не оформив своє вибуття за офіційною процедурою та не знявся з обліку у військкоматі, то він не може виїхати з України.

Стосовно відрядження за кордон заброньованих осіб

Перетнути державний кордон такі особи можуть. Підтвердженням того, що людина є заброньованою, є посвідчення особи, яка перебуває на спеціальному обліку, або витяг з Наказу Міністерства економіки України.
Окрім того, такі особи повинні мати документи про відрядження: витяг з наказу, посвідчення про відрядження, лист-звернення до Державної прикордонної служби, у якому керівник підприємства, установи чи організації зазначає, що відповідна посадова особа відряджається для виконання службових обов’язків за кордоном.

За якими документами можуть виїхати за кордон чоловіки, що є непридатними або обмежено придатними до військової служби?

Згідно із законодавством, особи, які мають відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, можуть перетинати держкордон. Оцінити стан придатності може тільки військово-лікарська комісія, яка діє при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які визнані особами з інвалідністю або тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

Відповідно на кордоні будуть перевіряти тимчасове посвідчення військовозобов’язаного та військовий квиток. Зокрема, розділ з висновком військово-лікарської комісії про виключення з обліку за станом здоров’я з посиланням на відповідний пункт наказу.

Також є визначений перелік хвороб, з якими громадян визнають особами з інвалідністю або тимчасово непридатними до військової служби. У воєнний час відстрочка від призову за станом здоров’я може надаватися призовникам на строк до 2 місяців. За медичними показаннями вона може бути продовжена.

Для представників, наприклад, МВС, СБУ є свої накази, які передбачають порядок визнання непридатними до військової служби. У таких осіб може бути довідка ВЛК, де теж зазначено про непридатність або тимчасову непридатність до військової служби за станом здоров’я.

Нагадаємо, раніше РеІнформ розповідав про порядок бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану.