Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Угорщині створили фундацію української книги

30 Серпня 2023, 17:12

Українська громада Угорщини продовжує активно відновлювати кращі традиції української книговидавничої діяльності. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук Фундації української книги в Угорщині.

До Дня Незалежності України в Угорщині створили Фундацію української книги «UNABOOK». Вона ставить за мету продовження та примноження найкращих традицій друкованого вітчизняного слова закордоном.

Серед її пріоритетів –– не тільки суто видавнича діяльність, а промоція української книги, зокрема, інклюзивної літератури. А також збереження та розвиток вітчизняної мови, проведення культурно-мистецьких проєктів в Угорщині та світі та сприяння культурній дипломатії.

Зазначається, що нині команда фахівців Фундації наполегливо працює над створенням нового унікального видання, про яке незабаром можна буде дізнатися зі сторінки «UNABOOK».

У Фундації розповіли, що українська громада Угорщини останніми роками активно відновлює кращі традиції книговидавничої діяльності. Започатковано кілька Міжнародних авторських проєктів, конкурсів і програм. Зокрема, вдалося реалізувати такі проєкти, як Міжнародний літературний конкурс «Дитяча українська казка ХХІ століття»; Міжнародний онлайн проєкт «Жива історія: пам’ять про Чорнобиль»; заснована «Полиця української книги Брайлем» у Державній бібліотеці іноземних мов у м. Будапешт (налічує приблизно 25-30 книг) тощо.

Нагадаємо, що українську книжкову поличку відкрили у болгарському місті.