Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Власниця зруйнованої в Бучі ферми відновила виробництво завдяки гранту

30 Серпня 2023, 13:11

Фермерка з Бучі Ксенія Костенко завдяки гранту від міжнародної науково-дослідної компанії Corteva Agriscience відновила виробництво органічних добрив, яке було зруйноване навесні 2022 року під час окупації російською армією Київської області. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт Corteva Agriscience.

До повномасштабного вторгнення підприємство щорічно вирощувало близько 80 т моркви та буряку. Також виробляло за власною запатентованою розробкою органічне добриво з використанням цеоліту з українських Карпат.

Зазначається, що буквально в перші дні війни ферма Ксенії Костенко була окупована, загарбники розтрощили виробництво, розікрали запчастини з техніки та замінували поля й будинки.

«Я була в розпачі, коли побачила шкоду, яку окупанти завдали моїй фермі, але дуже хотіла все відновити, запустити заново. Програма TalentA від Corteva Agriscience дала мені необхідну фінансову підтримку та віру в те, що в моїй громаді ще можна вести бізнес, можна розвиватися. Тому я дуже вдячна за цю підтримку, яка допомогла мені в найскрутніші часи», – говорить Ксенія.

Після деокупації жінка вирішила докладати сили для відновлення господарства та взяла участь в освітньо-грантовій програмі TalentA-2022. Коштом виграного гранту вона змогла забезпечити відновлення виробництва добрив та дати роботу 7 односельцям, деякі з яких тимчасово мешкають на базі підприємства.

Раніше ми розповідали про те, що бренд постільної білизни на грантові кошти відкрив виробництво у Харкові.