Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Україна та Румунія відкриють новий пункт пропуску на кордоні

28 Серпня 2023, 8:53

Нещодавно Україна та Румунія домовилися про співпрацю у забезпеченні транзиту українських товарів та щодо відкриття нового пункту пропуску на кордоні. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на результати візиту Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля до Бухаресту та його переговорів з очільником Уряду Румунії Марчелом Чолаку.

Зазначається, що у ході зустрічі підписано спільну міжурядову заяву про посилення співпраці у забезпеченні надійного транзиту українських товарів. Вона передбачає:

  • відновлення та вдосконалення транспортної інфраструктури, яку зруйнувала росія;
  • відкриття нових пунктів пропуску вздовж спільного кордону для автомобільного, залізничного, морського та річкового сполучення;
  • намір розвивати до них під’їзні шляхи, залізничну інфраструктуру, тощо;
  • там, де це можливо й доцільно, розглядати можливість скоординованого прикордонного контролю для спрощеного транзиту товарів між країнами;
  • домовленість сприяти перевантаженню української продукції в морських та річкових портах Румунії;
  • активізацію співпраці в Дунайському регіоні шляхом повноцінного використання існуючої портової інфраструктури, а також за рахунок залучення інвестицій в її розвиток.

Також уряди України та Румунії здійснили обмін нотами про відкриття пункту пропуску між населеними пунктами Біла Церква та Сігету Мармацієй. Він буде працювати в цілодобовому режимі для пасажирського і вантажного сполучення.

Крім того, була підписана угода про взаємне визнання документів про освіту. Це означає, що українці зможуть працювати за фахом, перебуваючи на території сусідньої країни.

Нагадаємо, Румунія долучиться до відновлення України.

МІТКИ