Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Відбулося засідання Координаційного штабу з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану

26 Серпня 2023, 17:05

Захід пройшов під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук. Учасники розглянули питання міжвідомчої взаємодіїдержавних органів при розшуку зниклих безвісти дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Мінреінтеграції.

Обговорили також необхідність продовжити підписання між Україною та іншими країнами двосторонніх угод, меморандумівчи декларацій, які б регулювали процеси перебування наших дітей за кордоном та їх повернення.

Наразі такі домовленості діють: з Литвою — угода, з Португалією та Швецією — меморандум, з Польщею — політичнадекларація. На стадії обговорення наразі — підписання угоди з Туреччиною та Італією. З деякими країнами триваютьконсультації щодо реалізації такої можливості.

Ірина Верещук закликала відповідальних посадовців пришвидшити процес оформлення та підписання таких двосторонніхдокументів.

За результатами наради вона доручила відповідальним відомствам провести ревізію вже існуючих угод та пришвидшитиукладення нових.

«Українську сторону в таких угодах цікавить насамперед обмін даними про дітей. Особливо про тих, які перебувають закордоном без супроводу дорослих. Треба посилити цю роботу, насамперед щодо тих країн, де українців наразі перебуваєнайбільше», — резюмувала Віцепрем’єрка.