Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

НАЗК на початку вересня планує запустити портал для викривачів корупції

26 Серпня 2023, 10:37

Національне агентство з питань запобігання корупції має намір на початку вересня запустити роботу спеціального порталу, куди викривачі зможуть анонімно повідомляти про факти корупції. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова голови НАЗК Олександра Новікова в ефірі телемарафону «Єдині новини».

«У вересні, сподіваємось, у перших числах Національне агентство запустить портал викривачів. Цеспеціальний ресурс, який забезпечить анонімне надіслання повідомлень працівниками організацій про корупцію в їхніх організаціях, які будуть потрапляти керівникам організації або уповноваженим із запобігання корупції, а також спеціальним суб’єктамНАБУ, ДБР, Національному агентству, Національній поліції»,розповів Олександр Новіков.

За його словами, це забезпечить можливість анонімним викривачам отримати після рішення суду 10% «від предмету корупційного правопорушення».

Новіков запевняє, що портал буде найсучаснішим у світі, оскільки враховує рекомендації ЄС і досвід інших країн щодо побудови взаємодії з викривачами.

«Дуже важливою є культура викривання, тому що без відповідальних громадян, якими є викривачі, ми не побудуємо нульову толерантність до корупції», — підкреслив він.

При цьому він зауважив, що нині у Вищому антикорупційному суді перебуває провадження, за результатами розгляду якого НАЗК очікує отримати вирок, після чого виплатить першу в історії України винагороду викривачу.

Він нагадав, що винагорода обмежена законом у 10% від предмета провадження, але не може бути більш як 14 млн грн.

Очільник НАЗК додав, що у справі, які нині розглядається у ВАКС, сума винагорода має бути максимальною.

Нагадаємо, НАЗК запустило курс для органів місцевого самоврядування.