Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Приклад Німеччини: як біженцю з України продовжити своє перебування у Єврозоні більше, ніж на 90 днів?

23 Травня 2022, 15:46

Біометричний закордонний паспорт дозволяє українцям без візи відвідувати країни ЄС, але короткостроково, не більше, ніж 90 діб на кожні 180 днів. Втім, російська агресія внесла свої корективи. Багато українців вимушені були в’їжджати до країн ЄС, але вже не з туристичною метою, а рятуючись від жахіть війни. І, звісно, багато хто з них вже вичерпав ліміт безвізового прибуття у Єврозону. Що ж робити переселенцям, які вже пробули в Євросоюзі 90 днів без візи?

Для залагодження цього питання біженцю необхідно окремо готувати дозвіл на додаткове перебування на території тієї країни, де він наразі знаходиться. Але слід зазначити, що процедура та терміни оформлення таких документів влада кожної країни Єврозони встановлює індивідуально. Тож давайте з’ясуємо, як цю проблему можуть вирішити українські біженці, що перебувають у Німеччині?

У Німеччині це правило (90 діб – ред.) було тимчасово скасоване після вторгнення росії в Україну. Біженці з України згідно з чинним законодавством можуть тимчасово знаходитись на території країни абсолютно легально без наявності підстав для перебування до 31 серпня 2022 року, повідомляє сайт Федеральної служби з питань міграції та біженців.

Щоб перебувати легально у ФРН після 31 серпня українські біженці змушені будуть оформити відповідну підставу. Для цього вони повинні подати заяву до місцевого відомства у справах іноземців, але не пізніше 31 серпня 2022 р.

Якщо заяву подано вчасно, то статус «дозволене перебування» зберігається після 31 серпня 2022 р. Таким чином, поки триває процес розгляду заяви, біженцям надається так зване «Fiktionsbescheinigung» – тимчасове посвідчення легального перебування в країні. Якщо біженці з України не подадуть заяву до 31 серпня, їхнє перебування в Німеччині вважатиметься нелегальним.

Українцям радять своєчасно з’ясувати на сайті міської адміністрації або відповідного відомства, чи потрібно для цього заздалегідь записатися на прийом у відомстві або чи можливо надати заявку електронним способом (онлайн) з дотриманням терміну.

Такі правила перебування для біженців з України, були впроваджені у німецьке законодавство після ухвалення відповідної директиви на рівні ЄС. Всі інші країни Євросоюзу також імплементували це рішення у своє національне законодавство.

Фото: REUTERS