Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як працюватимуть мобільні аптеки у селах та на прифронтових територіях?

22 Серпня 2023, 9:21

4 серпня Уряд ухвалив постанову, якою дозволив утворювати мобільні аптечні пункти підприємствам, що мають ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами. Мобільні пункти працюватимуть виключно у сільській місцевості, де відсутні аптеки, а місцеві мешканці мають обмежений доступ до лікарських засобів. Зокрема, на прифронтових територіях, де наразі суттєво зруйнована медична й аптечна інфраструктура. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Урядовий портал.

Які ліки можна буде купити у мобільних аптеках?

У них відпускатимуть ліки за рецептом та без нього, а асортимент визначатиме власник. Крім того, у них можна буде придбати медикаменти, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки».

Скільки планується створити таких аптек, хто визначатиме потребу в них?

Ліцензіати з роздрібної торгівлі лікарськими засобами самостійно визначатимуть потребу та відповідно розподілятимуть потужності. Міністерство охорони здоров’я лише надає механізм для здійснення такої торгівлі та закликає аптечні мережі долучитися до ініціативи спрощення доступу населення до лікарських засобів.

Які вимоги до мобільних аптечних пунктів?

У них має бути водій та не менше одного фармацевтичного працівника, який безпосередньо відпускатиме лікарські засоби.

На зовнішніх поверхнях автомобіля має бути напис «мобільний аптечний пункт» та інформацію про приналежність до певного ліцензіата. Також у ньому повинно бути достатньо місця для належного зберігання та реалізації ліків, медичних виробів, розміщення касового апарата, холодильного обладнання.

Крім того, обов’язковою вимогою є наявність холодильного обладнання та пристроїв реєстрації і здійснення контролю за температурою і відносною вологістю повітря. А ще має бути обладнане місцем для санітарної обробки рук.

Хто контролюватиме роботу пересувних аптек?

Контроль за їх діяльністю покладається на Державну службу України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Відомості про автомобільні транспортні засоби, що використовуються ліцензіатом, повинні бути внесені до ліцензійного реєстру. Також ліцензіат зобов’язаний подати до Держлікслужби та органу місцевого самоврядування повідомлення про маршрут мобільного аптечного пункту.

Зверніть увагу! Забороняється використання одного й того ж мобільного аптечного пункту одночасно двома і більше ліцензіатами.

Нагадаємо, в аптеках Херсонської, Миколаївської та Одеської областей перевірятимуть ціни на ліки.