Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні критично не вистачає людей та техніки для розмінування — Резніков

21 Серпня 2023, 10:38

Після початку повномасштабного вторгнення Україна стала найбільш замінованою країною на землі, а ЗСУ страждають від критичної нестачі людей і техніки, здатних розмінувати лінію фронту, через великі втрати в інженерних бригадах. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова міністра оборони Олексія Резнікова  в інтерв’ю The Guardian, пише Факти. 

Зазначається, що наші солдати розкопують п’ять мін на кожен квадратний метр у місцях, де ворожі війська намагаються стримати контрнаступ ЗСУ.

Міністр наголосив, що величезні мінні поля можна подолати, але критично важливо, щоб союзники «розширили й прискорили» підготовку, яку вже проводять деякі країни, в тому числі Великобританія.

Кількість фахівців недостатня для прориву через складну російську оборону на лінії фронту  у 1000 км, де саперні підрозділи є мішенню для щільного вогню.

«Сотні кілометрів мінних полів, мільйони вибухових пристроїв, на деяких ділянках фронту до п’яти мін на квадратний метр. Російські мінні поля є серйозною перешкодою для наших військ, але не нездоланною. У нас є кваліфіковані сапери та сучасне обладнання, але цього вкрай недостатньо для фронту, який простягнувся на сотні кілометрів на сході та півдні України»,сказав Резніков. 

Глава міноборони висловив думку, що є наразі можливість для таких країн, як Японія, які не хочуть надавати летальну допомогу, запропонувати підтримку у вигляді обладнання для розмінування та навчання.

Нині Україна має п’ять інженерних батальйонів, розділених на 200 бригад, які станом на травень, перед початком цьогорічного контрнаступу, налічували по 30 осіб кожна.

Нагадаємо, Харківські інженери створили машину для підготовки ґрунту перед розмінуванням.