Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Києві на День Незалежності проведуть забіг на підтримку українців в окупації

19 Серпня 2023, 15:11

На День Незалежності Всеукраїнський Рух «Єдині» проведе забіг «Біжу за мову» для підтримки українців в окупації. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Київську міську державну адміністрацію.

Мета забігу – підтримати земляків, які наразі знаходяться в окупації та не можуть спілкуватися українською під страхом смерті, та тих, хто на прифронтових територіях боїться осуду, помилок і думає, що вчити солов’їну вже пізно.

«Сьогодні, коли наші військові відвойовують кожен клаптик землі, «Єдині» відвойовують серця українців, які були русифіковані. Цим заходом ми об’єднуємо українців у різних куточках світу і показуємо, що готові підтримувати своїх земляків, зокрема, і в мові», – наголошує співзасновник Руху «Єдині» Іван Капелюшник.

Забіг проведуть 24 серпня на ВДНГ о 09:00 – для дистанцій 10 км і 5 км, а з 10:00 – старт для дистанції в 1 км. Також із 10:40 розпочнуться дитячі заходи.

У КМДА додали, що завдяки безкоштовним курсам «Єдині» вже 100 000 людей перейшли на українську. Організатори прагнуть до кінця 2024 року допомогти 1 000 000 землякам опанувати мову. Зокрема, у прифронтових і деокупованих областях.

Рух «Єдині» –– це проєкт освітньої та психологічної підтримки в переході на українську мову. Це навчальний курс, що триває 28 днів і включає в себе онлайн-завдання, розмовні клуби та корисні вебінари.

Нагадаємо, що в Нідерландах відбудеться забіг у пам’ять про загиблих в Україні воїнів.