Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як відбувається підготовка та відправка українців на лікування за кордон?

23 Травня 2022, 12:55

Майже щоденно з найгарячіших точок нашої держави евакуюють дорослих і дітей з пораненнями, опіками та тяжкими захворюваннями, які складно або неможливо лікувати в Україні через військову агресію рф.

Відправка постраждалих за кордон відбувається за скеруванням закладів охорони здоров’я, зверненнями громадських організацій за підтримки Міністерства закордонних справ, Державної прикордонної служби України та Укрзалізниці.

Завдяки міжнародним партнерам МОЗ безперебійно надає безоплатну складну спеціалізовану допомогу усім, хто її потребує.

Профільну спеціалізовану клініку для лікування і реабілітації українців в одній із країн ЄС визначають через електронну систему екстреного реагування Єврокомісії.

Після цього міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ України транспортують наших пацієнтів від лікарні у прифронтовій зоні через львівський медичний хаб до аеродромів в Польщі. Далі естафету підхоплюють повітряні госпіталі, які доставляють їх вже безпосередньо до європейських клінік.

Внесок українських медиків у боротьбу за життя наших співвітчизників важко переоцінити. На них нині лежить значне фізичне і психологічне навантаження. Щоб їх підтримати, МОЗ із вдячністю приймає солідарну допомогу в лікуванні наших громадян від Єврокомісії, Міністерств охорони здоров’я та закордонних клінік.

Нагадуємо, що зараз налагоджено два напрями евакуації. Перший – через співпрацю МОЗ із Єврокомісією. Другий – евакуація дітей з онкологічними захворюваннями з України до Польщі.