Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У тих, хто підтримує агресію рф, віднині можуть конфіскувати активи

23 Травня 2022, 11:01

Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов’язаних з активами окремих осіб», ухвалений парламентом 12 травня 2022 року.

Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України.

Документ встановлює новий вид санкцій у вигляді стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, якими вона може прямо чи опосередковано розпоряджатися. Визначено чіткі критерії, за якими такі особи відносять до кола тих, на кого поширюється дія означеної санкції.

Глава держави наголосив, що процедура виявлення й конфіскації активів підсанкційних осіб, які в той чи інший спосіб підтримують агресію окупантів проти України, уможливить швидко та ефективно поповнювати український бюджет за рахунок ворогів. У законі є чітка інструкція для органів, відповідальних за цей процес.

Очікується, що відповідальним за пошук активів фізичних і юридичних осіб, що підлягають блокуванню відповідно рішення РНБОУ, та звернення до суду, буде Міністерство юстиції України. А здійснення адміністративного судочинства у справах про застосування санкції у вигляді стягнення активів у дохід держави здійснюватиме Вищий антикорупційний суд.