Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Українським біженцям у Британії можуть продовжити термін перебування

8 Серпня 2023, 14:25

Через повномасштабне вторгнення близько 182 тисячі українських шукачів притулку вимушено виїхали до Великої Британії. Переважно це жінки та діти. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на uamedia.eu.

Зазначається, що вони мають право проживати в країні до 2025 року, проте влада Британії вважає, що цей термін потрібно продовжити. Оскільки навіть якщо війна на той час закінчиться, інфраструктура України буде настільки зруйнована, що сім’ям буде дуже проблематично повертатися.

Колишній міністр юстиції Роберт Бакленд заявив, що міністрам слід розглянути питання щодо надання українцям більш постійного статусу.

Закликав розглянути це питання й член парламенту від консерваторів та співголова парламентської групи по Україні Боб Сілі. Він зазначив, що це особливо важливо для тих сімей, чиї діти ходять у Великій Британії до школи. Адже вони повинні мати можливість планувати своє майбутнє.

Генеральний директор благодійної організації Reset, яка допомагає українцям у Британії, Кейт Браун, наголосила, що багато біженців «почали відновлювати тут своє життя», знаходити роботу, створювати соціальні зв’язки та розвивати свої навички англійської. Тому людям потрібна певність.

«Навіть якщо конфлікт з росією закінчиться до 2025 року, багато українців виявили бажання залишитися у Великій Британії. Згідно з даними ONS, опублікованими в липні, половина дорослих українців мають намір проживати у Великій Британії більшу частину часу, навіть якщо повернутися до їхньої країни буде безпечно», —йдеться у статті.

Нагадаємо, що Велика Британія передала мобільний шпиталь для військових ЗСУ.