Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Оперативна інформація Генерального штабу ЗС України станом на ранок 23 травня

23 Травня 2022, 8:00

Розпочалась 89 доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Генеральний штаб ЗС України.

За добу ворог збільшив інтенсивність авіаційних ударів для знищення критичної інфраструктури населених пунктів у зоні ведення активних бойових дій.

● На Волинському та Поліському напрямках збройні сили білорусі посилено ведуть розвідку, розгортаються додаткові підрозділи у прикордонних районах Гомельської області.

● На Сіверському напрямку ситуація суттєвих змін не зазнала.

● На Слобожанському напрямку ворог веде бойові дії з метою утримання зайнятих раніше рубежів на Харківському напрямку. Підрозділи противника встановлюють блокпости та фортифікаційні споруди на під’їзних шляхах та безпосередньо поряд з населеними пунктами Великий Бурлук, Капітолівка, Михайлівка, Левківка, Забавне та Куп’янськ.

● Ворог здійснює підготовку до відновлення наступу на Слов’янському напрямку. Здійснив спробу наступальних дій в районі населеного пункту Довгеньке. Цей наступ відбито підрозділами Сил оборони, ворог зазнав втрат і відступив.

● На Донецькому напрямку противник не полишає спроб прорвати оборону наших військ та вийти на адміністративні кордони Луганської області.

● На Лиманському напрямку активних бойових дій не вів. Окупанти обстрілювали інфраструктуру в районах населених пунктів Лиман, Озерне та Діброва.

● На Сєвєродонецькому напрямку ворог зосередив зусилля у напрямку населеного пункту Сєвєродонецьк. Вів штурмові дії в районі Тошківки.

● На Бахмутському напрямку, за підтримки артилерії, противник вів бойові дії в районі Олександропілля. За результатами вогневого ураження Силами оборони зазнав втрат та відступив. Вів наступ в районах Липового та Трипілля, успіху не має.

● На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках відзначається зниження інтенсивності ведення бойових дій. Ворог намагається закріпитись на досягнутих рубежах, обстрілює позиції Сил оборони. Завдавав авіаційних ударів по цивільній інфраструктурі в районах населених пунктів Авдіївка, Новоселівка Друга, Новомихайлівка та Микільське.

● На Південнобузькому напрямку ворог активних бойових дій не проводив. Зосереджує основні зусилля на утриманні зайнятих рубежів, веденні розвідки та заходах з інженерного обладнання позицій.

● На Бессарабському напрямку на території Придністровського регіону Молдови значних переміщень особового складу та техніки не фіксується.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, Верховна рада України продовжила воєнний стан. Цей правовий режим діятиме щонайменше до кінця літа – до 23 серпня.