Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Українцям планують надавати психологічну підтримку на робочому місці

29 Липня 2023, 14:55

Мінекономіки спільно з Держпраці працюють над забезпеченням психологічної підтримки на робочому місці, орієнтуючись на досвід великих українських компаній. Про це РеІнформ повідомляє з посиланнямна сайт відомства.

Зазначається, що зайнятість, праця, добробут на робочому місці є дуже великими пріоритетами. За даними Міжнародної організації праці світова економіка втрачає кожного року $1 трлн доларів через непродуктивну працю.

«Для Міністерства економіки, Держпраці досвід великих компаній у її вирішенні, у посиленні психоемоційної стійкості працівників, досвід великих українських роботодавців у час війни є надзвичайно корисним та важливим. Мінекономіки бере активну участь у Всеукраїнській програмі ментального здоров’я «Ти як?»нашим флагманським проєктом є забезпечення психосоціальної підтримки на робочому місці. І ми працюватимемо також над тим, щоб донести наявний досвід та знання великих компаній до малих підприємств», — зазначила заступник міністра економіки Тетяна Бережна.

Тож під час онлайн-зустрічі спільноти «Бізнес без барʼєрів» та Міністерства економіки України учасникипредставили власні практики роботи над вирішенням проблем у сфері ментального здоровʼя. Зокрема:

  • досвід застосування власних програм, або залучення зовнішніх фахівців,
  • адаптації сторонніх напрацювань до корпоративних кейсів,
  • напрацювання нових рішень, спрямованих на клієнтів та ін.

Значна увага була приділена співпраці державних органів і бізнесу задля спільного більш ефективного вирішення питань в даній сфері.

З початком широкомасштабного вторгнення кожна компанія так чи інакше стикнулася з викликами, пов’язаними з проблемою погіршення ментального здоров’я людей, погіршенням психоемоційного стану. На початкових етапах це вирішувалося за допомогою «довоєнних» інструментів, як-то тренінги, психологічна підтримка працівників. Згодом на допомогу прийшли інструменти, надані міжнародними організаціями та партнерами. Відтак об’єднання досвідів та системна робота над питаннями на державному рівні стала можливою завдяки проєкту «Безбар’єрність» та Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи Олени Зеленської.

Раніше ми розповідали, як вислухати та підтримати людину в стресі.