Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Сайти українських держорганів стануть доступними для людей з порушеннями зору, слуху та моторики

26 Липня 2023, 19:13

Уряд ухвалив постанову, яка зобов’язує державні органи зробити всі сайти доступними відповідно до міжнародних стандартів. Завдяки цьому контент на інформаційних ресурсах стане більш інклюзивним для людей з порушеннями зору, слуху чи моторики. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Мінреінтеграції.

Інструмент розроблений на основі міжнародних рекомендацій WCAG 2.1 (Web Content Accessibility Guidelines). Наприклад, WCAG 2.1 містить правила перекладу жестовою мовою, особливості читабельності тексту, розміщення картинок тощо. Їх мають використовувати веброзробники при створенні онлайн-ресурсів.

Нова постанова зобов’язує всі державні установи привести свої сайти, онлайн-портали та застосунки у відповідність до нового держстандарту з вебдоступності. Ці настанови визначають, як зробити онлайн-контент доступним для широкого кола користувачів.

Постанову розробили в межах Національної стратегії з безбарʼєрності, яку ініціювала Перша леді Олена Зеленська. Її ухвалення допоможе узгодити українське законодавство із міжнародними стандартами з вебдоступності.

Раніше ми ровідомляли про те, що в Україні зростає рівень доступності держсайтів органів влади.

МІТКИ