Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як обрати психолога собі чи дитині?

26 Липня 2023, 18:12

Стрес, тривога та переживання в умовах повномасштабної війни серйозно позначаються на ментальному здоров’ї як дорослих, так і дітей. У таких випадках краще не залишатися сам на сам із проблемами та звертатися за підтримкою до спеціаліста. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.

У відомстві  розповіли, як обрати підходящого психолога для себе чи дитини. Рекомендації створені у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи Першої леді Олени Зеленської.

Якщо ви вирішили звернутися за допомогою до психолога, варто скористатися простим алгоритмом дій, який допоможе обрати необхідного спеціаліста.

  • Рекомендації

Друзі та колеги можуть порадити вам хорошого спеціаліста, який підійшов, наприклад, їм. Однак враховуйте, що всі люди різні, а тому це не гарантує ідеального варіанту. Щодо дитячого спеціаліста, зверніться за рекомендаціями до школи або садочка, де навчається малеча.

  • Освіта

Психолог повинен мати вищу освіту за напрямом «Психологія», а у психіатра взагалі обов’язково має бути медична освіта, адже він може виписувати медикаментозне лікування. Якщо ви шукаєте спеціаліста дитині, зверніть увагу, чи є в нього дитяча спеціалізація. Також варто уточнити, чи проходить він групову або індивідуальну супервізію, під час якої радяться та набираються досвіду в більш досвідчених колег.

  • Запитайте психолога про підходи в роботі 

Ви зможете зрозуміти, чи комфортно буде працювати вам або дитині за такими методами й стратегіями.

  • Відгуки

Якщо спеціаліст публічно веде сторінки, то подивіться, що саме він там пише. Коментарі та відгуки під публікаціями допоможуть більше дізнатися про фахівця.

  • Домовтеся про пробну зустріч

Під час першої зустрічі поставте психологу всі питання, які вас турбують. Уважно послухайте, як на це відреагує спеціаліст. Якщо вам обіцяють відразу вирішити всі проблеми або ставлять діагнози в перші хвилини розмови –– це «червоні прапорці». У такому випадку краще пошукати більш кваліфікованого спеціаліста.

Зверніть увагу, що дитячий спеціаліст насамперед має проконсультувати батьків, адже саме вони допомагають дітям впоратися з травмою, особливо у разі терапії для маленьких. Також, за проханням психолога, розмова з дитиною може відбуватися без присутності дорослих (особливо це актуально для підлітків).

Нагадаємо, що нещодавно в Україні створено онлайн-мапу медзакладів, де можна безкоштовно отримати психологічну і психіатричну допомогу.