Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як підготувати себе та дитину до повернення з-за кордону?

23 Липня 2023, 19:34

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олени Зеленської розробили поради щодо того, як психологічно підготувати себе та дитину до повернення в Україну, повідомляє РеІнформ з посиланням на Мінреінтеграції.

  1. Будьте готові до того, що поки вас не було, рідний населений пункт міг дуже змінитися. Підготуйте до цього дитину, будьте чесними та завершуйте розмову оптимістично: запевніть, що разом ми все відбудуємо, а спокійне життя неодмінно настане.
  2. Розмовляйте з дитиною про її тривоги й очікування від повернення.
  3. Не орієнтуйтеся на досвід інших. Кожна людина, родина та дитина особливі й розраховувати на те, що досвід інших підійде вам на 100%, не варто. Можете врахувати якісь окремі лайфхаки й адаптувати їх до вашої ситуації.
  4. До повернення в країну дитині важливо почути звук сигналу повітряної тривоги. Вона має бути готова до нього. Також розкажіть, як діяти, якщо тривога застане у школі чи садочку. Поясніть, що дорослі про неї подбають.
  5. У домівці зорієнтуйте себе та дитину щодо безпечного місця й найближчого укриття. Також потренуйтеся якнайшвидше дійти до нього.
  6. Обговоріть безпеку на вулиці.
  7. Зустріньтеся з друзями дитини та їхніми батьками, відновіть спілкування.
  8. Потурбуйтесь і про своє коло підтримки. Визначтеся, кому можна зателефонувати, написати чи прийти, щоб відчути підтримку, якщо вона необхідна.
  9. Розвивайте емпатію у дитини. Навчіть її коректно поводитися з людьми, які мають фізичні вади.
  10. Влаштуйте свято повернення. Це допоможе дитині відкрити нову сторінку і знизить напругу. Пройдіться вулицями, організуйте домашню вечірку або сходіть у кіно.