Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Маємо спростити процедури, повʼязані з протезуванням ветеранів

20 Липня 2023, 15:54

Під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук відбулась нарада з питань протезування військовослужбовців та ветеранів.

Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Мінреінтеграції.

У ній взяли участь представники Мінреінтеграції, Мінсоцу, Мінветеранів, МОЗу, МВС, Мінекономіки, Міноборони, ДМС, ДПСУ, керівники нещодавно створених при ОВА Координаційно-консультативних центрів підтримки населення, а також представники міжнародних організацій.

Під час наради зосередилися на питанні пришвидшення процесу протезування військовослужбовців. Адже щоб отримати протез, військовим необхідно пройти низку бюрократичних процесів. Зокрема, отримати документ, який визначає, за яких обставин втрачено кінцівку.

Крім того, акцентували на забезпеченні супроводження ветеранів війни, які вже поставили протези за кордоном і повернулися в Україну.

Розглянули також питання створення уніфікованого протоколу надання психологічної допомоги пораненим і звільненим з полону військовослужбовцям.

Віцепрем’єрка закликала до координації між відомствами, аби напрацювати стандарти у створенні такого документа. Оскільки психологічна реабілітація є невіддільною частиною активної реінтеграції ветерана у суспільство.

«Фізичне та соціальне відновлення військовослужбовців і ветеранів залишається серед пріоритетів держави. Протезування – важливий складник їхньої успішної реабілітації», – резюмувала Ірина Верещук.

МІТКИ