Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Оформлення інвалідності: як військовому отримати направлення на МСЕК?

20 Липня 2023, 14:23

Лише за перший рік війни інвалідності набули понад 2000 військовослужбовців. Встановленням інвалідності займається медико-соціальна експертна комісія (МСЕК). Її висновок також є підставою для отримання грошових виплат. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «На пенсії».

Щоб пройти МСЕК, необхідно отримання направлення.

Залежно від обставин відрізнятиметься порядок дій, наприклад:

  • Якщо військовий проходить стаціонарне лікування, направлення на МСЕК (форма № 088\о) треба отримувати у свого профільного лікаря.
  • Чинний армієць має звернутися з рапортом про проходження відповідної комісії до безпосереднього командира. Після розгляду він дозволить залишити військову частину для проходження МСЕК.
  • У випадку, якщо людина звільнилася з військової служби, то направлення на експертну комісію можна отримати у сімейного лікаря.
  • Якщо особа звертається за встановленням інвалідності й не може прибути на огляд до МСЕК, комісія може ухвалити рішення про встановлення інвалідності заочно (на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії).
  • Якщо військовий знаходиться поза військовою частиною (наприклад, у відпустці за станом здоров’я), йому треба звернутися до військкомату, який може надати направлення на проходження МСЕК.

Раніше ми розповідали, куди звертатися, коли військового відмовляються направляти на медобстеження.