Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

НАБУ і САП відкрили матеріали щодо розкрадання 12,3 млн грн при закупівлі систем кондиціювання «Южно-Української АЕС»

18 Липня 2023, 14:41

НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою 4 учасників схеми розкрадання 12,3 млн грн «Южно-Української АЕС» при закупівлі систем кондиціювання. Стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення перед її скеруванням до суду. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на НАБУ.

За даними слідства, начальник управління виробничо-технічної комплектації ВП «Южно-Українська АЕС» упродовж 2011-2012 рр. сприяв перемозі двох комерційних структур у торгах із закупівлі систем промислового кондиціонування, які проводила атомна електростанція. Обладнання поставили за завищеними цінами, внаслідок чого інтересам держави завдано збитків у розмірі понад 12,3 млн грн. Детективи повідомили посадовцю про підозру ще у липні 2021 року. Йому інкриміновано ч. 5 ст. 191 КК України.

Детективами встановлена причетність до вчинення злочину фінансового директора одного з підприємств, яке забезпечило фінансування злочинної схеми, та керівника двох юридичних осіб, який сприяв завищенню вартості поставленого на АЕС обладнання. Їхні дії кваліфіковано за ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України.

У пресслужбі НАБУ зазначили, що це вже другий виявлений факт корупції на ВП «Южно-Українська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом». Перший стосувався завдання службовцями держпідприємства збитків у майже 28 млн грн під час закупівлі електрощитового обладнання. Справа за обвинуваченням 17 осіб розглядається у ВАКС.

У підсумку, загальна сума збитків підприємству за двома епізодами становить понад 40 млн грн.

Раніше ми повідомляли, що до суду скерували справу щодо одержання 40 тисяч доларів неправомірної вигоди посадовцем Одеської ОВА.

Фото: Depositphotos