Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як оформити або підтвердити інвалідність у Польщі?

18 Липня 2023, 10:23

Серед українських біженців у Польщі чимало осіб з обмеженими фізичними можливостями чи особливими потребами. Людям, що підпадають під ці категорії, необхідно підтвердити групу інвалідності, щоб могти отримувати різні види соцдопомоги. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук КонсульстваУкраїни в Гданську.

Зазначається, що між країнами не існує офіційної угоди, яка визнавала документи, що підтверджують чи вказують групу інвалідності. Також немає внутрішніх тимчасових положень, які б дозволяли взаємне їх визнання у зв’язку з війною в Україні.

Наразі органи з оцінки інвалідності в Польщі, не маючи спеціальних правових норм, видають українцям відповідні довідки на основі тих самих норм, що й для громадян Польщі. Тому документ видається на підставі заяви, яку необхідно подати до повітової комісії з оцінки інвалідності за місцем проживання.

До заяви необхідно додати:

  • актуальну медичну довідку про стан здоров’я, видану не раніше ніж за 30 днів до подання заяви,
  • інформаційні карти з лікування в стаціонарі, документація з курсу амбулаторного лікування, результати додаткових діагностичних досліджень, документи з консультацій спеціалістів,
  • документи, які можуть вплинути на визначення ступеня інвалідності, якщо такі є (консультації спеціалістів, психолого-педагогічні висновки).

Зверніть увагу! Медичні документи українською мовою мають бути перекладені на польську присяжним перекладачем.

Перед тим, як подавати документи на підтвердження інвалідності, треба отримати номер PESEL. За відсутності медичної документації необхідно буде пройти повну процедуру обстеження в польській службі охорони здоров’я.

Раніше ми розповідали, куди звертатися, коли військового відмовляються направляти на медобстеження.