Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Литва вже надала медичну допомогу 170 пораненим захисникам України

16 Липня 2023, 13:24

Також 24 литовські медики стали пліч-опліч із нашими лікарями, приїхавши в Україну. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на телеграм дружини Президента України Олени Зеленської.

Зазначається, що в межах візиту до столиці Литви Вільнюса, Зеленська зустрілася з міністром охорони здоров’я Арунасом Дулькісом та подякувала йому за те, як його країна рятує українців.

А також висловила припущення, що наступним кроком може стати співпраця в порятунку ментального здоров’я. Відповідна програма стартувала в Україні торік, а в Литві діє ще з 2007-го. За словами дружини Президента, у литовській програмі дуже багато співзвучного з тим, чого хоче досягти наша держава.

«Наприклад, у Литві діє 116 центрів первинної ментальної допомоги, тобто психологічна підтримка стала дійсно швидкою, доступною та повсюдною. Українське МОЗ створюватиме такі центри в нас саме за литовським прикладом», – зазначила Зеленська.

Крім того у ході візиту до Вільнюса перша леді запросила провідну університетську лікарню Литви «Сантарос Клінікос» до співпраці з миколаївськими лікарнями – обласною клінічною й обласною дитячою.

Нагадаємо, що за кордоном лікуються майже чотири тисячі постраждалих від війни українців.