Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Опитування: скільки біженців повернуться додому, якщо Україна вступить до НАТО?

13 Липня 2023, 15:56

Повернення українських біженців із-за кордону залежить від багатьох умов. Експерти міграційної платформи EWL зазначили, що одним із ключових факторів для українців у Польщі є вступ України до НАТО та ЄС. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на TRAVEL РБК-Україна.

Дослідження «Громадяни України на польському ринку праці. Нові виклики та перспективи», яке провели міграційна платформа EWL, Фонд EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університет, показало, що приєднання до Північноатлантичного альянсу є одним із ключових факторів для повернення українців з-за кордону. Зокрема, це є умовою для 43% біженців та 40% довоєнних мігрантів.

Крім того, вступ до ЄС є найбільш мотивуючим фактором для повернення для 51% біженців та 67% економічних мігрантів.

Серед інших факторів, що спонукають повертатися з-за кордону, респонденти називали економічні питання: підвищення рівня оплати праці, покращення умов праці та полегшення ведення бізнесу. Крім того, важливим залишається можливість возз’єднання з рідними, які залишилися на батьківщині. Як біженці, так і мігранти наголошують на необхідності низки реформ у сферах юстиції, охорони здоров’я, освіти та безпеки.

Зазначається, що вступ до ЄС відкриває двері для більшого доступу до європейського ринку, примножує інвестиції та торговельне співробітництво. Це позитивно вплине на розвиток галузей економіки, створення робочих місць та підвищення рівня життя.

Україна офіційно подала заявку на членство в ЄС через кілька днів після початку російського вторгнення, а в червні 2022 року отримала статус країни-кандидата в ЄС. 30 вересня 2022 року українська влада подала заявку на вступ до НАТО.

Нагадаємо, що світовий конгрес українців привітав резолюцію Європарламенту щодо членства України в НАТО.