Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Опитування: Як налаштовані на повернення українці в Німеччині?

13 Липня 2023, 13:25

За дослідженням «Біженці з України в Німеччині», 71% українців не планують залишатися в Німеччині назавжди. Серед них 38 % планують повернутися в Україну після закінчення війни, а ще 30 % хочуть підтримувати тісний контакт з Німеччиною і жити тут хоча б інколи. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Інформаційне агентство «Українські національні новини».

Опитування проводилося спільно Інститутом дослідження зайнятості (IAB), Федеральним інститутом досліджень народонаселення (BiB), Німецькою спільнотою сімейних демографічних досліджень (FReDA), Федеральнимвідомством у справах міграції та біженців (BAMF) та Соціально-економічною панеллю (SOEP).

Дослідження показало, що бажання залишатися в Німеччині назавжди менше у тих біженців, які мають партнера, що перебуває в Україні. А от прагнення отримати освіту або розвивати свою кар’єру і володіння німецькою мовою на високому рівні сприяють рішенню залишатися.

Загалом, з початку російської війни з лютого 2022 року до Німеччини евакуювалося понад мільйон українців, що свідчить про важливість та надійність Німеччини як прихистку для біженців. Опитування дає позитивну перспективу щодо майбутнього України, підтверджуючи, що багато біженців бажають підтримувати зв’язок зі своєю батьківщиною та активно сприяти її розвитку.

Нагадаємо, Німеччина передала рятувальникам десять металодетекторів для розмінування.