Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як правильно користуватися кондиціонером у спеку?

11 Липня 2023, 19:22

Як для дорослих, так і для дітей (навіть найменших) перебувати в кондиціонованому з комфортною температурою приміщенні безпечніше, ніж у задушливому і перегрітому. Є навіть дослідження, які свідчать, що зі зниженням температури зменшується ризик госпіталізації з приводу різних захворювань, включаючи серцево-судинні. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.

Загалом, кондиціонер –– річ корисна, проте важливо дотримуватися певних правил користування ним:

  • Здійснюйте регулярне техобслуговування

Брудні фільтри в кондиціонерах можуть поширювати бактерії у приміщенні, які сприяють розвитку респіраторних захворювань. Тому вкрай важливо вчасно здійснювати його техобслуговування та слідкувати за чистотою фільтрів.

  • Уникайте різкого перепаду температур

Попри те, що після перебування на спеці хочеться якомога швидше охолодитися, не варто різко знижувати температуру приміщення. У кімнаті вона повинна бути на 5-6 градусів нижчою за зовнішню. Якщо вам хочеться холодніше, то варто робити це поступово, адже переохолодження може активізувати збудників хвороб, які вже наявні в організмі.

  • Стежте за вологістю повітря в приміщенні

Повітря у кондиціонованих приміщеннях швидко стає сухим і може бути шкідливим для слизових оболонок та дихальних шляхів. Тому час від часу вимикайте кондиціонер, провітрюйте квартиру та регулярно здійснюйте вологе прибирання.

  • Пильнуйте дітей

Кондиціонери можна використовувати, якщо у вас вдома є дитина (навіть немовля). Правильно охолоджене приміщення з доступом свіжого повітря допомагає дитині комфортно спати. Головне контролюйте температуру й підтримуйте її в діапазоні 23-26 градусів.

Нагадаємо, що у Гданську влітку для дітей біженців з України буде працювати безкоштовний стоматолог.