Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як українцям підтвердити інвалідність у Польщі

11 Липня 2023, 11:33

Консульство України в Гданську роз’яснило, як українцям, які перебувають у Польщі, підтвердити групу інвалідності, щоб могти отримувати різні види соцдопомог для людей цієї категорії. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Yavp.pl.

Наразі довідка про інвалідність або її ступінь завжди видається на підставі заяви, яка подається до повітової комісії з оцінки інвалідності за місцем проживання.

До заяви необхідно додати наступне:

  • медичні документи, включаючи оновлену медичну довідку про стан здоров’я, що була видана не раніше, ніж за 30 днів до подання заяви;
  • медичну документацію (інформаційні картки з госпіталізації, документи про амбулаторне лікування, результати додаткових діагностичних тестів, а також консультації спеціалістів);
  • документи, які можуть вплинути на визначення ступеня інвалідності, наприклад, консультації спеціалістів або психолого-педагогічні висновки (за наявності).

Усі медичні документи повинні бути перекладені на польську мову присяжним перекладачем.

Перед поданням документів для підтвердження інвалідності необхідно отримати PESEL-номер, який є ключовим у питаннях, пов’язаних з лікуванням та здоров’ям у Польщі. У випадку відсутності медичної документації, слідпройти повну процедуру обстеження в польській системі охорони здоров’я, щоб оцінити причину та наявність інвалідності, а також визначити її ступінь. Особливо це стосується проблем, які не завжди помітні на перший погляд, наприклад, проблеми із психічним здоров’ям.

Раніше ми розповідали, як оформити довідку про інвалідність, якщо ви перебуваєте за кордоном.

Фото: prostir.ua

МІТКИ