Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Анонсовано початок проєкту відбудови громад найбільш постраждалих регіонів

9 Липня 2023, 16:33

Заступник Керівника Офісу Президента Олексій Кулеба розповів про старт проєкту відбудови регіонів «Пліч-о-пліч». Про це Реінформ повідомляє з посиланням на платформу «Децентралізація».

Цей проєкт обʼєднує людей, громади, органи місцевого самоврядування для відновлення населених пунктів, які зруйнували російські окупанти. Херсонська область стане пілотним регіоном, як один з найбільш постраждалих в Україні. Насамперед тому, що тут є запит на повернення людей. Люди повертаються до своїх домівок. Тилові області беруть під патронатство населені пункти та громади, які перебувають в умовній безпеці.

Аби якнайшвидше повернути українців до рідних домівок, пріоритетними обʼєктами стануть житло, обʼєкти критичної інфраструктури, які підпадають під поточне відновлення. Це стосується заміни вікон, дверей, даху, покрівлі тощо. Наступний етап «Пліч-о-пліч» передбачає масштабування проєкту на інші області та капітальну відбудову.

На початку ініціативи уже 15 тилових регіонів взяли патронатство над 26-ома населеними пунктами Херсонщини і долучаються технікою, матеріалами, фахівцями відповідних спеціальностей. Начальники обласних військових адміністрацій наділені можливостями залучати місцевий приватний бізнес.

Як ми уже повідомляли раніше, наша держава разом із партнерами змогли зібрати 22 мільярди гривень на фінансування місцевих та регіональних проєктів відновлення.