Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Жоден зі сценаріїв розвитку подій на ЗАЕС не створює радіаційної загрози населенню

8 Липня 2023, 17:38

Спеціалісти Американського ядерного товариства (ANS) ретельно проаналізували «найгірші сценарії», які можуть виникнути на Запорізькій АЕС.  Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Мінреінтеграції.

Зокрема, була проаналізована ситуація із бомбардуванням станції, навмисним підривом реакторів і контейнерів для зберігання відпрацьованого ядерного палива.

За висновками експертів, жоден із проаналізованих «найгірших сценаріїв» не здатний спричинити радіологічну небезпеку для населення.

Це зумовлено кількома факторами:

По-перше, шість реакторів ЗАЕС були зупинені понад 10 місяців тому і не виробляють достатньо тепла, щоб викликати швидкий радіаційний викид.

По-друге, ЗАЕС розроблена таким чином, щоб протистояти природним і техногенним небезпекам: товста оснащена сталлю бетонна оболонка надійно захищає активні зони реакторів від зовнішнього середовища.

У зв’язку з цим, як зазначають експерти, будь-який потенційний викид радіоактивних матеріалів буде обмежений безпосередньою зоною, що оточує реактори. А тому порівняння ЗАЕС із Чорнобилем або Фукусімою є «неточним» і таким, що «вводить в оману».

МІТКИ