Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Що повинно бути у «тривожній валізі» для евакуації із зони радіаційної аварії?

8 Липня 2023, 15:33

У разі вибуху на ЗАЕС мешканці потенційної зони радіаційної аварії мають бути готовими до можливої евакуації. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.

У відомстві наголосили, якщо органи влади офіційно повідомили про радіаційну аварію, потрібно залишатися у приміщенні або дістатися до нього якомога швидше. Далі необхідно слідкувати за подальшими повідомленнями та дотримуватися інструкцій від влади.

На випадок, якщо буде рекомендовано евакуюватися, у валізу чи наплічник необхідно зібрати:

  • документи та їхні копії (паспорт, медичні документи, а також ті, які засвідчують право власності на рухоме та нерухоме майно, контакти осіб, із якими можна звʼязатися в екстрених випадках);
  • маску для обличчя або респіратор;
  • аптечку і тижневий запас ліків (якщо ви маєте хронічні захворювання);
  • вологі серветки;
  • змінний одяг та взуття;
  • мінімально необхідний запас води та їжі.

Потім потрібно щільно обмотати валізу або наплічник харчовою плівкою або скотчем. Це значно полегшить процес дезактивації на санітарних постах.

«Якщо ви перебуваєте у зоні радіаційної аварії, виходити з будівель можна лише після відповідних вказівок влади. Органи місцевої влади повідомлять про розташування пунктів евакуації, а також найбезпечніші маршрути пересування, якщо ви здійснюватимете евакуацію власним автомобілем», – застерегли у відомстві.