Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

МАГАТЕ просить додатковий доступ до реакторів ЗАЕС – Гроссі

7 Липня 2023, 13:56

Присутні на Запорізькій АЕС експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) запросили в російської окупаційної адміністрації доступ до дахів третього та четвертого енергоблоків з метою перевірки інформації про наявність там вибухових пристроїв. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Укрінформ.

За словами Гроссі, присутні на АЕС експерти МАГАТЕ протягом останніх днів і тижнів інспектували окремі частини станції, у тому числі деякі ділянки по периметру великого водоймища-охолоджувача, а також здійснювали регулярні обходи території. Під час цих інспекцій ними не було виявлено видимих ознак наявності мін або вибухових речовин.

Гендиректор МАГАТЕ підкреслив важливість перевірки командою Агентства усієї території ЗАЕС.

Гендиректор заявив, що команда МАГАТЕ не повідомляла про будь-які нещодавні обстріли або вибухи, додавши, що російська військова присутність на об’єкті залишається незмінною.

Окремо команда МАГАТЕ повідомила, що єдина головна зовнішня лінія електропередач напругою 750 кіловольтів (кВ) була знову підключена до ЗАЕС приблизно через 12 годин після того, як 4 липня вночі вона була раптово відключена, що змусило станцію залежати від резервних джерел живлення.

Нагадаємо, влада готова й опрацьовує всі можливі сценарії розвитку подій на ЗАЕС.