Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На відновлення місцевих та регіональних проєктів було виділено 22 мільярди

6 Липня 2023, 20:56

Держава та партнери змогли зібрати 22 мільярди гривень на фінансування місцевих та регіональних проєктів відновлення. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Міністр повідомив представникам місцевої влади про різні джерела фінансування проєктів відновлення. Зокрема, це Фонд ліквідації наслідків збройної агресії та три програми Європейського інвестиційного банку.

«Відновлення розпочинається з громад, адже саме на локальному рівні людина має отримати доступ до базових послуг, які забезпечують її життєдіяльність. Лідерство у відбудові –– це відповідальність, саме тому на центральному, регіональному та локальному рівнях наша команда приділяє значну увагу прозорості та підзвітності процесу відбудови. Усі проєкти відновлення які втілюватимуться за кошти Фонду ліквідації та кредитних програм ЄІБ є у системі DREAM, саме через цю систему буде забезпечена належна звітність щодо втілення проєктів. Це важливо для держави, донорів, партнерів та громадян», –– зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України –– Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Заявки на фінансування та контроль за проєктами будуть здійснюватись через державну електронну систему DREAM. До моніторингу якості проєктів залучатимуться експертні команди ООН та Агентства відновлення та розвитку інфраструктури.

На першому етапі 157 проєктів отримають 6,6 млрд грн для відновлення житлових будинків, інфраструктури та соціальних об’єктів. До цього також долучиться Агентство відновлення, яке отримає 3,6 млрд грн на додаткові проєкти. Наступне засідання Міжвідомчої робочої групи заплановано на 7 липня, де будуть затверджені проєкти з відновлення житлового сектору та інфраструктури.

Раніше РеІнформ повідомляв, що в Україні запустили нову платформу для збору коштів на відбудову зруйнованих шкіл.

МІТКИ