Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

З російської неволі повернули ще 47 українців, у тому числі 2 дітей

6 Липня 2023, 19:10

Сьогодні відбувся черговий обмін полоненими. З ворожого полону визволили ще 43 оборонців і 2 цивільних. Також в Україну вдалося повернути двох незаконно вивезених дітей. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Мінреінтеграції.

Зокрема, з полону звільнили 28 воїнів Збройних Сил України (в тому числі 10 тероборонців), а також 4 прикордонників, 10 нацгвардійців та 1 військового моряка.

Вони захищали Україну в Маріуполі, на Донецькому, Запорізькому, Харківському та Херсонському напрямках.

Серед звільнених захисників – двоє мали статус зниклих безвісти. 

Крім того, додому повернулися 2 цивільних: працівник заводу «Азовсталь» та активіст із Херсона.

У взаємодії з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Дмитром Лубінцем до України повернули двох незаконно вивезених дітей. Їхня мати – бойовий медик – була звільнена з полону країни-агресорки у жовтні 2022 року.  

Обмін полоненими відбувся спільними зусиллями Офісу Президента, ГУР МОУ, СБУ, МВС, Мінреінтеграції й інших відомств.

Національне інформаційне бюро (НІБ) при Мінреінтеграції традиційно забезпечило звільнених із полону рюкзаками з одягом, взуттям, засобами гігієни та смартфоном.

НІБ також надає визволеним з полону особам допомогу у відновленні документів, банківських рахунків, сім-карт. І допомагає швидше зібрати документи для отримання від держави одноразової грошової допомоги у розмірі 100 тисяч гривень.