Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Незламний: сьогодні третя річниця з дня інавгурації Президента Володимира Зеленського

20 Травня 2022, 15:34

20 травня 2019 року відбулася інавгурація Президента України Володимира Зеленського. Він став шостим і наймолодшим очільником нашої незалежної держави.

Цей день запам’ятали всі присутні на урочистостях. Зеленський був перший з українських президентів, хто вийшов у народ і, пройшовши через усю площу Конституції, по-дружньому вітався із людьми за руку.

Втім, не лише в цьому він виявився першим та унікальним.

Він швидко став однією з найпопулярніших політичних фігур на світовій арені, очоливши читацький рейтинг найвпливовіших людей планети за версією відомого американського журналу «Time».

Зеленському аплодували стоячи в Європарламенті. А його слова, сказані під час того виступу: «Життя переможе смерть, а світ – темряву»,- стали символічними й пророцькими для України і потрапили на обкладинку вже згаданого «Time» разом з його портретом. До речі, Володимир Зеленський – перший український лідер, який неодноразово потрапляв на обкладинку «Time», а також на першу сторінку італійського «Vanity Fair», німецького «Der Spiegel», польського «Newsweek».

Роки керування Зеленського припали на найжорстокіше випробування для держави від моменту набуття Незалежності – росія розпочала широкомасштабне вторгнення. Однак Президенту вдалося об’єднати не лише співгромадян, а й увесь світ, щоб разом боротися за свободу і власної держави, і цілої Європи. Відсіч, яку дала Україна нападникам, приголомшила ворогів та викликала щире захоплення у світових лідерів.

На третій день війни Володимир Зеленський відмовився від евакуації, яку йому запропонували, зі словами: «Мені потрібна зброя, а не таксі».

І зараз – поки триває 86 доба героїчного протистояння українців російському агресору – він продовжує боротись разом із кожним українцем.