Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Україна створить залізничні термінали на кордонах із кількома державами

20 Травня 2022, 14:00

Російська воєнна агресія призвела до трикратного падіння обсягів перевезень в Україні. Для запобігання світовій продовольчій кризі й порятунку українського експорту профільні відомства та ключові підприємства напрацьовують рішення щодо відновлення ланцюгів постачання товарів. Про це інформують у Міністерстві інфраструктури України.

Наразі велику увагу приділяють зростанню транспортного потенціалу залізничного сполучення. Для збалансування довоєнних обсягів експорту вже заплановано в найближчий рік створити додаткові залізничні термінали на стиках із Польщею, Словаччиною, Угорщиною й Румунією.
Таким чином у співпраці з європейськими партнерами Україна зможе наростити обсяги перевезень вантажів залізницею мінімум на 50% від довоєнного рівня.

Наразі основний обсяг експорту продукції з високою доданою вартістю відбувається через автомобільні пункти пропуску. Багато країн-партнерів уже впровадили бездозвільний проїзд автотранспортом. Цю ініціативу підтримали 12 держав ЄС і скасували двосторонні та транзитні дозволи для українських перевізників.