Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як переселенцям звільнитися з роботи в односторонньому порядку?

11 Червня 2023, 10:31

Внутрішньо переміщена особа, яка не мала можливості припинити трудовий договір у звʼязку з неможливістю продовжувати роботу за попереднім місцем проживання, має право припинити його в односторонньому порядку. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на телеграм Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця.

Щоб це зробити, ВПО необхідно подати заяву на імʼя роботодавця до центру зайнятості за місцем проживання чи перебування.

Зверніть увагу! Датою припинення трудового договору є наступний день після подання відповідної заяви.

Центр зайнятості за місцем проживання переселенця у день припинення трудового договору повідомляє про це:

  • роботодавця (у разі, якщо у таких осіб не розірвані трудові договори з роботодавцем, який перебуває на окупованій території або щодо якого відсутня інформація про місце перебування, заява зберігається у територіальному органі центрального органу виконавчої влади на підконтрольній території до моменту деокупації. Після чого протягом 7 календарних днів цей орган повідомляє роботодавця);
  • територіальний орган Пенсійного фонду України та Державної податкової служби.

Взята на облік ВПО, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, отримує його без додаткових вимог. До моменту отримання відповідних підтверджень (відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід) і страховий стаж) допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством.

Раніше ми розповідали, як відновити втрачені документи на квартиру.