Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як внутрішньо переміщеним особам зробити планові щеплення – пояснює МОЗ

19 Травня 2022, 13:22

Для отримання планових щеплень ВПО можуть звернутися до найближчого медичного закладу. При цьому укладати декларацію із новим сімейним лікарем не потрібно. Щеплення з Національного календаря можна отримати безоплатно.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.

«Щоб зробити планове щеплення, слід звернутися у найближчий заклад, що надає первинну медичну допомогу. Для цього не потрібно укладати декларацію з новим сімейним лікарем. Дані про щеплення внесуть до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ), але рекомендую також брати у лікаря довідку про проведені щеплення. Цю довідку приймають за кордоном. Щеплення, що входять до Національного календаря, можна отримати безоплатно», – розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в ефірі одного з телеканалів.

У відомстві зазначають, що через війну росії проти України спостерігається зменшення рівня охоплення рутинними щепленнями як дітей, так і дорослих. Йдеться про майже всі щеплення Національного календаря, й передусім про вакцинацію проти гепатиту В.

Які щеплення рекомендують зробити

У МОЗ повідомили, що важливо отримати всі щеплення, а особливо, коли йдеться про дітей першого року життя. Це пов’язано з тим, що вони найуразливіші до інфекційних хворіб. Зокрема, в пологовому будинку слід одразу вакцинувати дитину від гепатиту В і туберкульозу. Також починаючи з 2-го місяця життя варто отримати вакцину проти поліомієліту. У відомстві зазначили: на проведення рутинних щеплень вакцин у держави достатньо.

Дорослим слід подбати про вакцинацію проти дифтерії та правця. Треба пригадати, чи була людина щеплена впродовж останніх 10 років від дифтерії і правця. І якщо ні – зробити ревакцинацію. Особливо це стосується військових, призовників, територіальної оборони. А медпрацівникам, тим паче військовим, доцільно вакцинуватися і проти вірусного гепатиту В.

Нагадаємо, Мінохоронздоров’я України спростило оформлення лікарняних для переселенців за кордоном, які стали тимчасово непрацездатними.