Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні ініціюють проєкт, який має пришвидшити розмінування лісів

9 Червня 2023, 9:02

У держпідприємстві «Ліси України» ініціюють проєкт зі створення спеціалізованих піротехнічних підрозділів для розмінування лісових насаджень. Кошти планують залучати від донорів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова в.о. генерального директора ДП «Ліси України» Юрія Болоховця в колонці на lb.ua.

Згідно з його інформацією, з початку повномасштабного вторгнення вже знешкоджено міни на 39 тис. га лісових земель. Проте ще 171 тис. га залишаються потенційно небезпечними. Загалом на тимчасово окупованих територіях розмінуванню підлягають понад 650 тис. га.

«Один із варіантів прискорення розмінування лісів – залучати комерційних підрядників. Проте вартість їхніх робіт є захмарною. Одна з відомих європейських компаній запропонувала за рік розмінувати 75 га лісу. Вартість робіт приблизно 2 млн євро. Тобто, на очищення всіх замінованих лісів знадобиться 20 млрд євро», – зауважив очільник держпідприємства.

Зазначається, що єдиним реалістичним способом є створення й оснащення підрозділів сучасною піротехнічною технікою. Для цього необхідно придбати обладнання на суму близько 46 млн гривень для кожного з підрозділів.

«Це оперативна піротехнічна машина (4х4, з броньованим захистом особового складу), піротехнічна машина важкого типу (4х4 або 6х6), машина механізованого розмінування. Вибухозахисні костюми, засоби бронезахисту, набори інструментів, металодетектори, радіостанції та ще багато іншого. Ключове завдання підрозділу – провести очищення квартальних просік, лісових доріг, мінералізованих смуг», – зазначив Юрій Болоховець.

За умови створення хоча б 3-4 таких підрозділів ситуацію під контроль у ДП «Ліси України» планують взяти вже за рік.

Нагадаємо, що Україна сподівається на продовження співпраці з Камбоджею у межах розмінування територій.