Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Ірина Верещук провела нараду з регіональною та місцевою владою Дніпропетровщини

4 Червня 2023, 18:40

Під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук сьогодні в Дніпрі відбулася нарада щодо проблемних питань внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території Дніпропетровської області. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Мінреінтеграції.

У ній взяли участь очільники районних військових адміністрацій, голови територіальних громад Дніпропетровщини, а також народні депутати України, зокрема Дмитро Припутень, Максим Бужанський, Роман Каптєлов, Олена Криворучкіна, Ганна Лічман та інші. 

В ході наради обговорювались питання підтримки внутрішньо переміщених осіб в області. Керівництво Дніпропетровської ОВА повідомило, що для ВПО забезпечено своєчасні виплати соціальної допомоги. Так, за січень – травень 2023 року виплачено 4,4 млрд грн.

Окрім цього, в області діє Регіональний координаційний штаб з питань забезпечення реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. 

Підкреслили й успіхи в сфері працевлаштування ВПО. Торік за допомогою центрів зайнятості вдалося працевлаштувати понад 2,2 тис. осіб. Цьогоріч – вже майже тисячу внутрішніх переселенців.

Також область забезпечила захист для 558 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які були евакуйовані із прифронтових районів. 

«Ключем до всебічної адаптації та інтеграції ВПО в громадах є співпраця органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Саме місцева влада – найближча до внутрішніх переселенців. Зокрема, робота кожного з нас має бути направлена на реалізацію фінансової підтримки та працевлаштування», – зазначила Ірина Верещук.