Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У столиці Молдови відкрили чотири «Українські книжкові полички»

4 Червня 2023, 11:23

Цими днями Посольство України в Молдові відкрило чотири «Українські книжкові полички» у гуртожитках Політехнічного університету Молдови, де тимчасово проживають вимушені переселенці з нашої країни. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук дружини посла України в Молдові Олесі Шевченко.

За її словами, за час війни Кишинівська політехніка прихистила у своїх гуртожитках понад 2000 українських біженців, надавши їм необхідне житло, харчування і створивши затишні ігрові кімнати для дітей.

Наразі у пʼяти гуртожитках університету проживає 265 наших громадян, більшість із яких – діти. Частина з них навчається у місцевих школах, інші займаються онлайн, відвідуючи спеціально обладнані для навчання класи.

Дружина посла України подякувала, зокрема, керівництву університету й адміністрації гуртожитків, а також президентці благодійної організації Phoenix Ірині Русановські.

Проєкт «Українська книжкова поличка» реалізується за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської спільно з МКІП, Міністерством закордонних справ та Українським інститутом книги. Кожна закордонна громада може самотужки зібрати кошти та надрукувати книжки з макетів, наданих українськими видавцями, або закупити готові книги в українських дистрибуторів.

Нагадаємо, раніше така ж поличка з’явилася у Національній бібліотеці Латвії.

Фото: фейсбук Olesia Shevchenko