Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Скільки відсотків українців, які наразі перебувають у Польщі, планують повернутися додому?

1 Червня 2023, 19:12

62% українців у Польщі планують повернутися на Батьківщину, зокрема через переживання за близьких і брак коштів на проживання. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на дані соціологічного дослідження «Громадяни України на польському ринку праці. Нові виклики і перспективи», пишеУкрінформ.

Його автори – Міграційна платформа EWL, Фонд підтримки мігрантів на ринку праці EWL і Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету – вказали, що 60% опитаних становлять довоєнні мігранти, 40% – воєнні біженці після 24 лютого 2022 року.

Дослідники зауважили, що 62% респондентів планують повернутися в Україну в ближчій чи довшій часовій перспективі. Водночас серед воєнних біженців бажання залишитися в Польщі виявили 30%. Крім того, 50% опитаних заявили про намір подавати документи на отримання посвідки на проживання.

Серед стимулів залишитися в Польщі люди обрали такі варіанти: «у мене є друзі, знайомі у Польщі», «поляки доброзичливі до громадян України», «Польща є найближчим у культурному плані сусідом», «наші мови схожі», «у Польщі легше знайти роботу».

Тим часом залишитися в країні респондентам заважають: «переживання за близьких в Україні», «брак коштів для проживання», «труднощі в пошуку роботи», «труднощі в доступі до медицини» тощо.

Опитування проводилося серед довоєнних мігрантів і біженців у Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Гданську, Познані, Любліні, Жешуві, Бидгощі, Гожуві, Олмжі, Тарнові, Тчеві, Ополе, Устроні, Шидловці та Вадовіце 4-13 березня 2023 року методом безпосередніх інтерв’ю F2F українською мовою. У процесі дослідження було опитано 500 осіб.

Раніше ми розповідали про те, що дедалі більше мешканців країн ЄС готові допомагати українцям.

Фото: Укрінформ

МІТКИ