Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У столичних посадовців НАЗК планує конфіскувати мільйони гривень активів

30 Травня 2023, 17:57

У кількох колишніх столичних посадовців в результаті проведеного моніторингу виявили ознаки набуття необґрунтованих активів на мільйони гривень. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

За даними відомства, мова йде про доходи колишнього голови однієї з районних державних адміністрацій у Києві та начальника відділу поліції Київського річкового порту. В обох випадках активи значились у їхніх дружин.

У НАЗК розповіли, що в поданій колишнім головою однієї зі столичних РДА декларацій експосадовець вказав, що його дружина отримала у власність два нежитлових приміщення загальною площею 220 квадратних метрів на Дніпровській набережній у Києві. Вартість придбаної нерухомості становить понад 2,5 мільйони гривень. Крім того, вона купила легковий автомобіль Mercedes-Benz GLS 400 за 3 мільйони гривень. Експосадовець пояснив, що майно було придбане за кошти, зароблені ним і дружиною упродовж 2020-2021 років.

Грошові активи сім’ї у 2021 році зросли на понад 1,5 мільйони гривень у порівнянні з попереднім роком, про що свідчать відомості з декларацій службовця за вказані роки. Втім, у 2021 році подружжя витратило 1,7 мільйони гривень на побутові потреби. В НАЗК вважають, що це є доказом того, що вони не мали грошей на купівлю дороговартісної нерухомості та елітного автомобіля.

НАЗК направило до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) матеріали щодо звернення до суду з позовом про визнання активів на 5,64 мільйонів гривень необґрунтованими та стягнення їх в дохід держави. Подарунок від бабусі на мільйони гривень нібито отримала дружина начальника відділу поліції Річкового порту Києва. У поданій декларації правоохоронець зазначив, що його дружина отримала в подарунок від бабусі сім мільйонів гривень.

Проведений НАЗК моніторинг способу життя службовця встановив, що в бабусі не було таких грошей, які вона могла б подарувати онуці. У відомстві додали, що в цьому випадку також направили до САП матеріали для вирішення питання щодо звернення до суду з позовом про стягнення необґрунтованих активів в дохід держави.

Нагадаємо, НАЗК і РЕБ України співпрацюватимуть для посилення санкційної політики.

Фото: Depositphotos