Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні триває створення Національного корпусу кримськотатарської мови

29 Травня 2023, 14:57

Мінреінтеграції ініціювало створення Національного корпусу кримськотатарської мови (НККМ) у межах реалізації Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки. НККМ – це онлайн-платформа для дослідження мови, що працюватиме на даних із текстових матеріалів кримськотатарською.

Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Мінреінтеграції.

Збір друкованих та електронних текстів кримськотатарською мовою для створення Корпусу розпочався з жовтня 2022 року.

За майже 8 місяців до каталогу було внесено більш ніж 800 матеріалів понад 200 авторів. Процедуру розпізнавання та форматування пройшли вже 54% матеріалів. До завантаження на платформу Корпусу підготовлено 25% від запланованого обсягу матеріалів.

Наразі завершується тестування програмних елементів платформи. А також готується інструкція для її майбутніх користувачів.

Зазначимо, що проєкт Національного корпусу кримськотатарської мови був представлений на 17-й конференції Європейського відділення Асоціації комп’ютерної лінгвістики, яка відбулася цього місяця у Хорватії.

Проєкт реалізується за підтримки Мінреінтеграції, швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, та Київського національного університету імені Тараса Шевченка.