Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як українцям дистанційно відмовитися від соцвиплат і пільг?

28 Травня 2023, 14:11

Українці, які перебувають за кордоном, за бажанням чи потребою можуть дистанційно відмовитися від отримання якоїсь із соціальних допомог. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Мінсоцполітики.

Щоб відмовитись від отримання соціальної допомоги, необхідно написати відповідну заяву в довільній формі із зазначенням таких обов’язкових реквізитів:

  • назва органу соціального захисту населення, в якому громадянин перебуває на обліку;
  • прізвище, ім’я, по батькові отримувача;
  • адреса зареєстрованого місця проживання;
  • контактний номер мобільного телефону;
  • адреса електронної пошти;
  • вид отримуваної допомоги (наприклад, допомога при народженні дитини, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування).

Далі потрібно надіслати заяву електронною або звичайною поштою на адресу відповідного органу соціального захисту населення в Україні. Опісля установа надішле громадянину довідку чи її скан-копію про неотримання допомоги. 

Фото: Мінсоцполітики

Аналогічним є механізм відмови від житлових субсидій або пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в Україні.

Відповідну заяву можна подати до Пенсійного фонду дистанційно. Що в ній потрібно зазначити, можна дізнатися за цим посиланням.

Фото: Мінсоцполітики

Раніше ми розповідали, як українцям оформити довіреність, перебуваючи за кордоном.