Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Австрія готова допомогти Україні у розмінуванні територій, але є умова

26 Травня 2023, 7:21

Австрія заявила, що в Україні немає австрійських солдатів, проте країна готова допомогти у розмінуванні територій, зокрема разом з Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова австрійського міністра закордонних справ Олександра Шалленберга під час зустрічі з колегами із країн Євросоюзу у Брюсселі, пише Главком.

«Ми вже допомагаємо з розмінуванням у межах програм ОБСЄ і, звичайно, продовжуватимемо працювати в цьому напрямі. Наразі ми розглядаємо подальші ініціативи щодо того, яким чином можемо ще допомогти нашим українським друзям у розмінуванні – фінансово чи гуманітарно», – зазначив Шалленберг.

Дипломат також вкотре наголосив, що європейські країни та, зокрема, Австрія не відправляли своїх солдатів в Україну.

Нагадаємо, у минулу п’ятницю канцлер Австрії Карл Нехаммер заявив, що військові не братимуть участі в розмінуванні в Україні, доки там тривають бойові дії. Він зазначив, що подібні ініціативи реалізуються міжнародними організаціями та що країна розглядає можливість профінансувати одну з них.

Натомість австрійський президент Александер Ван дер Беллен розкритикував уряд країни за небажання направити до нашої держави фахівців із розмінування.

Нагадаємо, що ірландські військові навчають українських розмінуванню і знешкодженню бомб.

Фото ілюстративне: Мінреінтеграції