Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У фінансуванні ОПЗЖ виявлено ознаки кримінального правопорушення

22 Травня 2023, 11:34

Під час здійснення державного контролю над дотриманням встановлених законом обмежень щодо фінансування політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» (ОПЗЖ) Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) встановило ознаки порушень законодавства. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на пресслужбу агентства.

Як з’ясувалося, на рахунок партії були здійснені грошові внески п’ятьма фізичними особами на загальну суму 3 591 550 грн. Водночас НАЗК встановило, що суми нарахованого доходу цих осіб не відповідають загальній сумі внесків, наданих на підтримку цієї політсили. Вказані обставини можуть свідчити про те, що кошти на підтримку ОПЗЖ вносились анонімними особами із залученням інших фізичних осіб і використанням їхніх особистих персональних даних. А отже свідчать про ознаки вчинення кримінального проступку.

Тож НАЗК направило обґрунтований висновок до Національної поліції з проханням внести відомості до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального проступку та розпочати досудове розслідування.

В агентстві нагадали, що вітчизняне законодавство не допускає здійснення внесків на підтримку політичних партій анонімними особами чи особами під псевдонімом.

Раніше ми розповідали, що НАЗК виявило в діях народної депутатки ознаки кримінального правопорушення.