Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як українцям оформити довіреність, перебуваючи за кордоном?

21 Травня 2023, 11:32

Оформлення довіреності – це оптимальний спосіб владнати нагальні справи в Україні громадянам, які перебувають за кордоном, не залишаючи територію країни перебування. Оформити її на своїх рідних чи близьких можна двома способами – у консульстві України й у місцевого нотаріуса. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на uamedia.eu. 

Як це зробити:

  1. Подати документи для посвідчення довіреності до консульства України зазвичай можна лише за попереднім записом у черзі для здійснення консульських дій.

Однак часто чекати на прийом у консульській установі доводиться досить довго, оскільки чітких строків немає. Але видана дипломатичною установою довіреність буде чинною на території України без жодного додаткового засвідчення.

Зверніть увагу! Перед тим, як вирушати на візит до консульської установи, потрібно скласти текст довіреності (взяти з собою в електронному вигляді) та визначитися, які повноваження матиме ваша довірена особа згідно з довіреністю.

  1. Звернутися до місцевого нотаріуса

Він може засвідчити підпис під документом, складеним українською мовою, але лише його, а не зміст. Після цього, як правило, треба буде ще робити апостиль. Тобто завірити у державному органі правочинність іноземного нотаріуса.

В Україні ж після цього робиться лише переклад позначок нотаріуса й апостиля, з текстом робити нічого не потрібно.

Також можна зробити довіреність іноземною мовою, оформити у місцевого нотаріуса, а вже підписаний документ офіційно перекласти в Україні.

Раніше ми розповідали, як відновити втрачені документи на квартиру.