Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Уряд виділив 58,4 млн гривень із резервного фонду на виготовлення закордонних паспортів

19 Травня 2023, 18:20

На виготовлення закордонних паспортів із резервного фонду держбюджету виділено 58,4 млн гривень. Таке рішення сьогодні схвалено на засіданні Уряду. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Мінреінтеграції.

Йдеться про паспорти, які оформлюються закордонними дипломатичними установами України.

Залучення відповідних фінансових ресурсів стало результатом роботи Коордштабу з питань повернення в Україну громадян з ТОТ та третіх країн, який очолює Віцепрем’єрка Ірина Верещук. Завдяки спільним напрацюванням Мінекономіки та Мінфіну розроблено проект постанови про виділення для Міністерства закордонних справ додаткових коштів на виготовлення паспортів.

Адже з початку повномасштабного вторгнення значна кількість українців виїхала за кордон за внутрішніми документами або закордонними паспортами, термін дії яких закінчився. З огляду на це виникла необхідність в оформленні великої кількості паспортів у закордонних дипломатичних установах.

«Прийняте сьогодні рішення дозволить забезпечити виготовлення закордонних паспортів для наших громадян, які знайшли тимчасовий прихисток за межами України. Дякуємо Мінекономіки та Мінфіну за розробку цього важливого акта, а також МЗС, Мін’юсту, Мінцифри й іншим членам Коордштабу за прискорене опрацювання документа. Вкотре такий формат співпраці доводить свою ефективність», наголосила Ірина Верещук.

Раніше ми розповідали, як діяти українцям, якщо втрачено паспорт за кордоном.